Auto Forwarding .......

Softestan Download Center | دانلود نرم افزارهای جدید Softestan Download Center | دانلود نرم افزارهای جدید - مطالب آذر 1390
Home
منوی کاربری


این سایت را به صفحات مورد علاقه تان اضافه کنید!     با ما تماس بگیرید!    Print This Page    Save This Page    این سایت را صفحه خانگی خودتان کنید!

 پیغام مدیر : مرا کسی نساخت، خدا ساخت، نه آنچنان که کسی می خواست که من کسی نداشتم. کسم خدا بود، کس بی کسان. در باغ بی برگی زادم و در ثروت فقر غنی گشتم و از چشمه ایمان سیراب شدم و در هوای دوست داشتن دم زدم و در آرزوی آزادی سر برداشتم و در بالای غرور قد کشیدم و از دانش طعامم دادند و از شعر شرابم نوشاندند و از مهر نوازشم کردند تا : حقیقت دینم شد و راه رفتنم و خیر حیاتم شد و کار ماندنم و زیبایی عشقم شد و بهانه زیستنم!
خداوندا : برای همسایه كه نان مرا ربود، نان !! برای عزیزانی كه قلب مرا شكستند، مهربانی !! برای كسانی كه روح مرا آزردند بخشش !! و برای خویشتن خویش ، آگاهی و عشق می طلبم...


زبان های دیگر سایت
ترجمه به زبان انگلیسی ترجمه به زبان عربی ترجمه به زبان آلبانیایی ترجمه به زبان بلغاری ترجمه به زبان کاتالان ترجمه به زبان چینی
ترجمه به زبان چکی ترجمه به زبان دانمارکی ترجمه به زبان هلندی ترجمه به زبان استونیایی ترجمه به زبان فیلیپینی ترجمه به زبان فنلاندی
ترجمه به زبان آلمانی ترجمه به زبان یونانی ترجمه به زبان هندی ترجمه به زبان مجاری ترجمه به زبان اندونزیایی ترجمه به زبان ایتالیایی
ترجمه به زبان ژاپنی ترجمه به زبان کره‏ای ترجمه به زبان لاتویایی ترجمه به زبان لیتوانیایی ترجمه به زبان مالتی ترجمه به زبان لهستانی
ترجمه به زبان پرتغالی ترجمه به زبان رومانیایی ترجمه به زبان روسی ترجمه به زبان صربستانی ترجمه به زبان اسلواکیایی ترجمه به زبان اسلووِنیایی
ترجمه به زبان اسپانیایی ترجمه به زبان سوئدی ترجمه به زبان تایلندی ترجمه به زبان ترکی ترجمه به زبان اوکراینی ترجمه به زبان ویتنامی


  از این پس شما می‏توانید وب سایت سافتستان را علاوه بر زبان شیرین فارسی، با 36 زبان دیگر دنیا مشاهده کنید


طالع بینی سایت

آدرسهای ورود

بازی آنلاین


عاشقانه


تبلیغات


نمایش مطالب در سایت شما

رادیو سافتستانساز شكسته


سینمای سایت


جستجو


Custom Search


تبلیغات


دست نوشته


خدایا کفر نمی‌گویم، پریشانم، چه می‌خواهی‌ تو از جانم؟! مرا بی ‌آنکه خود خواهم اسیر زندگی ‌کردی. خداوندا! اگر روزی ‌ز عرش خود به زیر آیی لباس فقر پوشی غرورت را برای ‌تکه نانی ‌به زیر پای‌ نامردان بیاندازی‌ و شب آهسته و خسته تهی‌ دست و زبان بسته به سوی ‌خانه باز آیی زمین و آسمان را کفر می‌گویی نمی‌گویی؟! خداوندا! اگر در روز گرما خیز تابستان تنت بر سایه‌ی ‌دیوار بگشایی لبت بر کاسه‌ی‌ مسی‌ قیر اندود بگذاری و قدری آن طرف‌تر عمارت‌های ‌مرمرین بینی‌ و اعصابت برای‌ سکه‌ای‌ این‌سو و آن‌سو در روان باشد زمین و آسمان را کفر می‌گویی نمی‌گویی؟! خداوندا! اگر روزی‌ بشر گردی‌ ز حال بندگانت با خبر گردی‌ پشیمان می‌شوی‌ از قصه خلقت، از این بودن، از این بدعت. خداوندا تو مسئولی. خداوندا تو می‌دانی‌ که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است، چه رنجی ‌می‌کشد آنکس که انسان است و از احساس سرشار است…


صفحات سایت


  1  2  3  4  5  6  7  ...  

لینک به ما / لوگوی دوستان

لینک به مالوگوی دوستان
برای تبادل لوگو ابتدا لوگوی سافتستان را در سایت خود قرار داده سپس به مدیر سایت ایمیل بزنید و یا در قسمت نظرات اعلام كنید


آمار سایت


امروز :
كل مطالب :
كل بازدید ها :
تاسیس سایت : 18/06/84
بیشترین آنلاین : 207
Page Ranking Tool

تبلیغاتپیام های بازرگانی

 تجاوز ۲ شیطان صفت به زن جوان در مخفیگاه | اخبار اینترنت ,

47 تجاوز 2 شیطان صفت به زن جوان در مخفیگاه

 

 

 

پس از این اقدام، زن جوان را به خانه یکی از اقوام که به مسافرت رفته و کلید خانه‌اش را به من داده بود، برده و ۲ نفری او را مورد آزار و اذیت قرار دادیم.

 

 

 

روزهای پایانی آبان امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ شهرستان کرمانشاه تماس گرفت و گفت ۲ مرد جوان با حمله‌ور شدن به یک زن در خیابان، او را ربوده و پس از تیراندازی هوایی و ایجاد رعب و وحشت برای مردم متواری شدند.

ماموران با اعزام به محل حادثه در تحقیق از شاهدان متوجه شدند، ۲ مرد جوان که سرنشینان یک خودروی پراید بوده‌اند، راه زن جوان را در خیابان سد کرده و او را ربوده‌اند. مردان مسلح، رهگذرانی که قصد نجات زن جوان را داشته‌اند، با تیراندازی هوایی تهدید کرده‌اند.

با اطلاعات به دست آمده، چهره‌نگاری رایانه‌ای از متهمان فراری انجام و جستجو برای یافتن آنها و نجات زن جوان آغاز شد. با این حال روز بعد از حادثه همسر زن جوان با حضور در پلیس اطلاعات ـ امنیت کرمانشاه از ۲ مرد شرور به اتهام ربودن، آزار و اذیت و سرقت طلاهای همسرش شکایت کرد. در پی شکایت این مرد، همسرش ـ زن ربوده شده ـ به پلیس آگاهی احضار شد.

زن جوان در دام ۲ آزارگر

زن جوان در اظهاراتش به پلیس گفت: چندی پیش جوانی به خواستگاری‌ام آمد و چون وضعیت اخلاقی مناسبی نداشت، من و خانواده‌ام با این وصلت مخالفت کردیم، اما جوان خواستگار همچنان برای من و خانواده‌ام مزاحمت ایجاد می‌کرد.

حتی پس از این که با مرد دیگری ازدواج کردم، خواستگار سابقم همچنان برای خانواده‌ام ایجاد مزاحمت می‌کرد. قربانی درباره حادثه تعرض به وی توضیح داد: روز حادثه در خیابان یک خودروی پراید راهم را سد کرد و ۲ مرد جوان که یکی از آنها خواستگار سابقم بود، به من حمله‌ور شدند و با تهدید سلاح مرا ربودند.

زن جوان یادآور شد: مردم با شنیدن صدای کمک‌خواهی من به سمت مهاجمان آمدند، اما آنها با شلیک چند تیر هوایی به سرعت از محل دور شدند. خواستگار سابقم و همدستش مرا کتک زده و به خانه‌ای منتقل کردند و در آنجا مورد آزار و اذیت قرار دادند.

سپس با سرقت طلاهایم مرا نزدیک خانه‌مان از خودرو پیاده کرده و متواری شدند. با اطلاعات به دست آمده از شاکی، معلوم شد، ۲ متهم شرور همان افرادی هستند که مردم مشخصات آنها را به پلیس داده بودند.

با جمع‌بندی اطلاعات و هماهنگی قضایی با بازپرس محمدیان، رئیس شعبه ۱۰ دادسرای کرمانشاه، ماموران اطلاعات ـ امنیت این استان جستجوی ویژه‌ای را برای دستگیری ۲ شرور فراری آغاز کردند تا این که در پی ۲ عملیات جداگانه مخفیگاه متهمان شناسایی و آنها ۲ روز پیش دستگیر شدند.

از منزل یکی از متهمان نیز یک قبضه سلاح کلاشینکف کشف و ضبط شد. متهمان با انتقال به مرکز پلیس در بازجویی به ربودن، آزار و اذیت و سرقت طلاهای شاکی اعتراف کردند.

اعتراف خواستگار شرور

یکی از متهمان در اظهاراتش گفت: من خواستگار سابق زن جوان ـ شاکی ـ بودم. وقتی از او و خانواده‌اش پاسخ منفی شنیدم و اطلاع یافتم که ازدواج کرده، درصدد انتقام از وی و خانواده‌اش برآمدم و به همراه یکی از دوستانم نقشه ربودن مسلحانه او را عملی کردیم.

پس از این اقدام، زن جوان را به خانه یکی از اقوام که به مسافرت رفته و کلید خانه‌اش را به من داده بود، برده و ۲ نفری او را مورد آزار و اذیت قرار دادیم.


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1390/10/1 و ساعت 13:33
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 تجاوز مرد پاکستانی به دخترش + عکس | اخبار اینترنت ,

زن پاکستانی شوهرش را با چاقو به قتل رساند و وی را تکه تکه کرد.

ePatogh.CoM | پاتوق اینترنتی

براساس گزارش پلیس کراچی، زینب بی بی ۳۲ ساله با کمک خواهر زاده ۲۲ ساله اش موفق به کشتن همسرش شد.

این زن به وسیله چاقو همسرش را تکه تکه کرد و گوشتش را پخت.

همسایگان این زن پس از استشمام بوی بد متوجه این امر می شوند و به پلیس اطلاع می دهند.
پلیس پس از دستگیری زن ۳۲ ساله از وی بازجویی کردند و علت این کار را از وی پرسیدند.

زن ۳۲ ساله علت قتل همسرش را این چنین اعلام می کند، شوهرم قصد داشت به دخترمان نزدیک شود و هنگامی که متوجه این قضیه شدم دیگر نتوانستم خودم را کنترل کنم با کمک خواهر زاده ام وی را با ضربات چاقو به قتل رساندم.


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1390/10/1 و ساعت 13:31
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 دستگیری دو دختر دانشجوی مست ایرانی در هند + عکس | اخبار اینترنت ,

183 دستگیری دو دختر دانشجوی مست ایرانی در هند + عکس

 

 

 

دو دختر ایرانی به اتهام رانندگی در حال مستی و حمله به پلیس، تحت پیگرد قضایی هند قرار گرفته اند.

 

 

 

ایکس پاتوق، هفته گذشته دو دختر دانشجوی ایرانی ساعت ۱۱و سی دقیقه شب در حال رانندگی در یکی از خیابان های شهر “بنگلور” در جنوب هند، از سوی پلیس متوقف شدند تا مورد آزمایش الکل قرار گیرند.

 

 

iranian 021810 2 دستگیری دو دختر دانشجوی مست ایرانی در هند + عکس

=

iranian women feb 19 big دستگیری دو دختر دانشجوی مست ایرانی در هند + عکس

 

پس از مثبت بودن آزمایش الکل، پلیس از “فریما”ی ۲۶ ساله که رانندگی خودرو را بر عهده داشت خواست تا مدارک خودرو و گواهینامه رانندگی خود را تحویل دهد. وی که گواهینامه اش همراه نبود، مدارک خودرو را تحویل پلیس داد.


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1390/10/1 و ساعت 13:30
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 یک دختر ۱۸ ساله به‌دستور دادگاه مورد تجاوز گروهی قرار گرفت | اخبار اینترنت ,

392 یک دختر ۱۸ ساله به‌دستور دادگاه مورد تجاوز گروهی قرار گرفت

 

 

یک دختر ۱۸ ساله پاکستانی به‌دستور دادگاه قبیله‌ای در شهر مروالا در پاکستان مورد تجاوز گروهی قرار گرفت.

 

 

 

 

یک دختر ۱۸ ساله پاکستانی به‌دستور دادگاه قبیله‌ای در شهر مروالا در پاکستان مورد تجاوز گروهی قرار گرفت.

این جرم در حالی اتفاق می‌افتاد که حدود یک هزار نفر از مردم شهر و در مقدمه آنان پدر آن دختر نظاره‌گر آن بودند. به گزارش فردا، این دختر ۱۸ ساله در پاکستان به‌دستور ” در این تجاوز ۴ مرد به انتخاب دادگاه شرکت کرده بودند و در حالی که دختر و پدر با گریه از آنان درخواست بخشش می‌کردند با حضور بیش از یک هزار نفر از مردم شهر و جلوی دیدگان پدر به دختر ۱۸ ساله تجاوز شد.
“ یک دادگاه قبیله‌ای وابسته به قبیله “ماسوتی” در ملأعام مورد تجاوز گروهی قرار گرفت. طبق این گزارش برادر این دختر، نوجوانی ۱۱ ساله و از قبیله گوجار با دختری از قبله ماسوتی که از لحاظ اجتماعی بالاتر ازقبیله او بود رابطه برقرار کرده و مردم شهر آنان را در حال قدم زدن در شهر مشاهده کرده بودند.
دادگاه قبیله‌ای وابسته به قبیله ماسوتی برای انتقام از این کار نوجوان طبق قواعد عرفی حاکم در پاکستان دستور داد که باید خواهر آن پسر ۱۱ ساله در میان  مردم شهر و حضور پدر آن دختر مورد  گروهی مردان قبیله قرار گیرد تا به این طریق اعتبار و شرف خود را در جامعه برگردانند. در این تجاوز ۴ مرد به انتخاب دادگاه شرکت کرده بودند و در حالی که دختر و پدر با گریه از آنان درخواست بخشش می‌کردند با حضور بیش از یک هزار نفر از مردم شهر و جلوی دیدگان پدر به دختر ۱۸ ساله تجاوز شد.
گفتنی است که این شیوه طبق عرف برخی قبایل پاکستان، حق عرفی و قانونی افراد برای ستاندن شرف و حیثیت خود در جامعه است. طبق گزارش سازمان حقوق بشر سالیانه ده‌ها جرم اینچنینی در جامعه پاکستان اعمال می‌شود که دولت و نیروهای امنیتی با وجود اطلاع قبلی در صدد منع اعمال آنها نیستند.

نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1390/10/1 و ساعت 13:30
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 آنجلینا جولی و تجاوزات جنسی سازمان یافته! + عکس | سینما ,

آنجلینا جولی هنرپیشه مشهور آمریکایی که چندی پیش به دلیل شایعه حضور در ایران برای بازی در فیلم یکی از کارگردان های کشورمان جنجال دیگری پیرامونش ایجاد شده بود، در نخستین فیلم خود به عنوان کارگردان قرار است موضوع تجاوزات جنسی نظام مند و سازمان یافته را جلوی دوربین ببرد...

ePatogh.CoM | پاتوق اینترنتی

به گزارش ضروری نیوز به نقل از پایگاه خبری دیلی بیست : آنجلینا جولی هنرپیشه مشهور آمریکایی که چندی پیش به دلیل شایعه حضور در ایران برای بازی در فیلم یکی از کارگردان های کشورمان جنجال دیگری پیرامونش ایجاد شده بود، در نخستین فیلم خود به عنوان کارگردان قرار است موضوع تجاوزات جنسی نظام مند و سازمان یافته را جلوی دوربین ببرد.

بر اساس این گزارش، وی در این باره می گوید: زمانی که من به جایی سفر می کنم، همواره اشتیاق دارم که در باره آن جا بدانم و اطلاعات کسب کنم. بنابراین سعی می کنم با مطالعه کتاب و خلاصه مطالب منتشر شده در مورد آن مکان و همچنین سخن گفتن با مردم آن مکان اطلاعات خود را افزایش دهم. با وجود این من به طور عمده تلاش می کنم پس از کسب اطلاعات در مورد مکان ها کاری در مورد آن جا انجام دهم. به همین دلیل است که قصد دارم فیلم اول خود را در مورد تجاوز در بوسنی بسازم.

نام نخستین فیلم جولی در مقام کارگردان “در سرزمین خون و عسل” است که قرار است این ماه بر روی پرده سینماها قرار گیرد و پخش آن آغاز شود. جولی در مورد نحوه کارگردانی خود در این فیلم می گوید: من در راه ساختن این فیلم هرگز از سوال کردن از مدیر فیلمبرداری ام در مورد مسائل فنی و یا در مورد روند پیش بردن موضوع فیلم از بازیگرانم نهراسیدم. زیرا بازیگران فیلم من در جنگ زندگی کرده بودند. من به داستان ها و خاطرات آنان گوش دادم و تلاش کردم این داستان ها و خاطرات را در فیلم خود لحاظ کنم. آنجلینا جولی در فیلم خود ورای مسائل مربوط به ضد جنگ به روایت یک داستان عاشقانه و شگفت انگیز از عشق یک سرباز صرب به یک دختر بوسنیایی پرداخته و در واقع به نوعی ابهامات موجود در جنگ را بار دیگر به نمایش گذاشته است.

ePatogh.CoM | پاتوق اینترنتی

فیلم جولی یک فیلم تاثیرگذار است. در این فیلم یک دختر ۱۷ ساله نقش ایفا کرده و در نقش خود به خوبی توانسته تنش های موجود در بوسنی را که در آوریل سال ۱۹۹۲ آغاز شد و باعث گسترش ترس و هراس در سرتاسر این کشور و در پی آن حملات وحشیانه نظامیان صرب به شهروندان بوسنیایی شد، به نمایش بگذارد. جولی در این باره می گوید: من تا پیش از بازی در این فیلم هیچ تصوری از اوج رنج و درد انسان ها نداشتم.

اگرچه وی به عنوان سفیر سازمان ملل در امور آوارگان چند سالی است که با پدیده درد و رنج انسان ها سر و کار دارد، و همین مسئله انگیزه ساختن چنین فیلمی را در ذهن او ایجاد کرده است. وی در فیلم خود داستان زنانی را که در اردوگاه تجاوز در شرق بوسنی وحشیانه مورد تجاوز قرار می گرفتند و همچنان از صدمات روحی و روانی آن دوران در رنج هستند، به تصویر کشیده است. در واقع این مسئله نقطه احساسی فیلم جولی بوده است. با توجه به این مسئله جولی که همواره در نقش های خود اقدامات سخت و در عین حال دلهره آوری را انجام داده است، اکنون برای ساخت نخستین فیلم خود در مورد همه وقایع رخ داده در بوسنی مطالعات دقیق انجام داده است.

وی در این فیلم شهر سارایووی آن زمان را به نوعی باز سازی کرده است ( شهری که طولانی ترین دوران محاصره را در تاریخ امروزی بشر تجربه کرده است)، از کامیون های منهدم شده از سوی سربازان مسلح صرب گرفته تا زنان جوان قربانی تجاوز که در اردوگاه اسرا حضور داشتند، و سربازان مست که با اسلحه خود پدر و پسری را که قصد عبور از یک پل را داشتند، هدف قرار دادند.

فیلم جولی به طور واضح انزوا و جدا شدن حاصل از جنگ را نشان می دهد. صحنه هایی بسیار تکان دهنده که در آن وحشیگری و ظلم صرب ها به وضوح به نمایش در آمده است. وی در این باره می گوید: مردم بوسنی در آن زمان تصور می کردند دنیا آن ها را فراموش کرده است. آن دوران برای آنان مملو از درد و رنج بسیار بود و من قصد داشتم بدون نارحت کردن و یا آزرده خاطر کردن کسی در فیلم خود نشان دهم که مردم شجاع بوسنی چه شرایطی را در آن زمان تجربه کردند.


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1390/10/1 و ساعت 13:13
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 ازدواج همجنس بازان + عکس | سینما ,

تمدن غرب، مدتهاست که به انتها رسیده و ناچار شده برای ادامه حیات، به سوی لذات حیوانی برود. این تمدن، آنچنان در گرداب مادیگری و فراموشی خدا غرق شد که حیوانی ترین و پست ترین رفتارها را افتخار خود دانست و به ترویج آن پرداخت.
نمونه ای از این خوی پست، ازدواج همجنس گرایان است که در ادامه تصاویر آن آمده است. در قرآن کریم داستانی عبرت آموز برای انسان ها آمده است که همان داستان قوم لوط است که به دلیل گرفتار شدن به این رفتار کثیف، دچار عذابی بزرگ شدند.تمدن غرب، با کنار گذاشتن معنویت و با توجه صرف به عالم ماده و اصالت دادن به لذت، به ظاهر می خواست از آزادی انسان حفاظت کند. اما از آن جا که در نظام هستی قرار نبود حرکتی بدون حضور خدا به نتیجه مطلوب برسد؛
اگر مسلمانان و سایر انسان های آزاده جهان، با این فرهنگ شوم غربی مبارزه نکنند بعید نیست که وقتی عذاب این وارثان قوم لوط نازل شد ما را هم به واسطه بی تفاوتی نسبت به آن دربرگیرد.

عكس ها در ادامه مطلب .....ادامه مطلبنوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1390/10/1 و ساعت 13:13
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 عکسهای آرایش زننده برخی از دختران و زنان در تهران | گالری عكس ,


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1390/10/1 و ساعت 13:06
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 سال پول چینی :یک گونی پر از پول چینی | کار و تجارت ,

چینی ها به این پدیده میگویند "یک گونی پر از پول "
در امسال چهار روز استثنایی داریم: .۱.۱.۱۱/ ۱.۱۱.۱۱/ ۱۱.۱.۱۱/ ۱۱.۱۱.۱۱.
علاوه بر این ماه اکتبر امسال ۵ یکشنبه، ۵ دوشنبه، ۵ شنبه دارد که این در هر ۸۲۳ سال اتفاق میفتد.
اگر شما دو عدد آخر سال تولدتان را با سن امسال خودتان جمع ببندید، میبینید که عدد ۱۱۱ حاصل خواهد شد.
این عدد در امسال برای همه یکسان میباشد و معنی سال پول است.
چنین سالهایی به عنوان تصرف پول توصیف میشود.
این مثل چینی میگوید، که این خبر را حتما به ۸ نفر دیگر بفرست و در چهار روز بعد پول به دست خواهی آورد که فنگ شویی(Feng shoui) آن را توجیه میکند.

آنهایی که این خبر را به دیگران نگویند، پول هم نمیگیرند.
امتحانش کن، باور نکردنی است اما صبر داشته باش.با آرزوی سلامتی، موفقیت و خوشبختی هر چه بیشتر و یک گونی پر از پول برای شما


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1390/09/30 و ساعت 23:00
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 مدیریت زمان راهکاری مناسب برای شب‌های امتحان | کار و تجارت ,

دانشجویان قشر عظیمی از جمعیت جوان کشور را شامل می شوند و برای ایشان هزینه و انرژی کلانی صرف می شود، به امید آنکه افرادی متخصص و سالم برای جامعه تربیت شوند.
پذیرش نقش دانشجو به این معناست که وی باید بیشتر وقت خود را برای مطالعه و تحصیل اختصاص دهد، پس نیاز است که حداقل دو برابر واحدهای اخذ شده در طول هفته ، زمان برای مطالعه دروس خود درنظر بگیرد.
عدم برنامه ریزی صحیح برای مطالعه و امتحان پایان ترم و همچنین اهمیت زیاد دادن به مدرک و نمره، موجبات استرس را فراهم آورده و در نهایت آنان را ترغیب خواهد کرد که اکثراً شب های امتحان به صورت فشرده مطالعه کنند.بیدار ماندن در شب امتحان به ویژه برای آنهایی که در طول ترم توجه چندانی به امتحان پایانی نداشته اند، اهمیت بسیار دارد تا آنجا که مشاهده می شود برخی جوانان برای بیدار ماندن متوسل به داروهای نسخه ای می شوند از جمله ی این داروها ریتالین از خانواده آمفتامین ها می باشد،غافل از اینکه مصرف این دارو مضرات زیادی به دنبال دارد.
سو استفاده از داروها یکی از معضلات مهم بهداشتی و اجتماعی در اغلب جوامع بشری است . این معضل ، در جوامعی که دارای جمعیت جوان تر هستند ، از اهمیت بیشتری برخوردار است . یکی از مهم ترین گروهای جوان دانشجویان هستند .بدست آوردن آمار صحیح در این زمینه تقریباً ناممکن به نظر می رسد . اما نفوذ و میزان مواد مخدر در جامعه چنان هولناک است که موسسات آموزش عالی نباید منتظر شواهد آماری دقیقی در این مورد بمانند بلکه هم اینک باید سیاست های پیشگیری موثری را تدوین و اجرا کنند .
عدم آگاهی از آثار و ویژگیهای ریتالین می تواند نگران کننده باشد
برخی از جوانان هنگام استرس و فشار درسی تحمل خود را از دست داده و متاسفانه تصور می کنند که با مصرف ریتالین می توانند تمرکز و قدرت حافظه خود را افزایش داده همچنین با کاهش خواب مشکلشان را حل کنند.
علل عمده گرایش جوانان به مواد مخدر و اعتیاد آور خلا آموزش های صحیح و کاربردی در این زمینه می باشد همچنین در بررسیها و آمارهای موجود در زمینه سوء مصرف مواد در میان دانشجویان آمریکایی که تحت عنوان نگاهی به آینده چاپ شد
( دی جنگ و همکاران 1998) مشخص شد که اکثر دانشجویان ، مصرف مواد مخدر را خطر جدی تلقی نمی کنند . بنابراین آموزش و آگاهی دادن به ایشان در زمینه مواد اعتیادآوری مانند ریتالین که با عناوین موجه به آنها معرفی شده غافل از اینکه تمایل به مصرف مواد مخدر را افزایش می دهد ، می تواند مانع گرایش ایشان به مصرف این دارو باشد.
ریتالین چیست
ریتالین در سال 1954 به بازار دارویی جهان عرضه شد که در ابتدا دارویی برای درمان افسردگی، خواب آلودگی در طول روز و سندرم خستگی مزمن بود به تدریج و با مطالعات بیشتر از آن در درمان بچه‌های بیش فعال استفاده شد، اما در سال 1998، دانشجویان، دانش‌آموزان دبیرستانی و نوجوانانی که قصد داشتند در شبهای امتحان بیدار بمانند به مصرف کنندگان قهار این قرص پیوستند. ریتالین شایع‌ترین داروی محرک مغزی است که تجویز می‌شود. این دارو با جلوگیری از بازجذب منوآمین‌ها باعث افزایش سطح دوپامین و نوراپی‌نفرین در مغز می‌شود و در نتیجه با افزایش فعالیت سیستم عصبی مرکزی، اثراتی چون افزایش یا حفظ هوشیاری، رفع خستگی و افزایش توجه دارد. ریتالن دارویی است که توسط پزشکان تجویز می شود بنابراین دانشجویان تصور می کنند این قرص ها بی خطرند در حالی که مصرف خود سرانه این قرص ها می تواند عوارض مشابه کوکایین و امفتامین داشته باشد .

ریتالین قابلیت سوء‌مصرف دارد. این دارو همانند سایر محرک‌ها سطح دوپامین را بالا می‌برد، اما چون با دوز دارویی سطح دوپامین به‌آرامی بالا می‌رود، سرخوشی مگر در موارد نادر به‌طور عمده رخ نمی‌دهد. قابلیت سوءمصرف زمانی افزایش می‌یابد که دارو خرد و به‌داخل بینی کشیده یا تزریق شود که در این صورت اثراتی شبیه کوکایین ایجاد می‌کند. اثرات شبیه کوکایین همچنین در دوزهای بالای خوراکی هم رخ می‌دهد. با این‌همه، اثرات شادی‌آور آن در افراد مختلف متفاوت است ریتالین حقیقتاً در تاثیر بر گیرنده‌های دوپامین نسبت به کوکایین قوی‌تر است. منبع اولیه برای سوء‌مصرف ریتالین در واقع تغییر مسیری است از تجویز قانونی دارو به‌سمت مصارف غیرقانونی. معمولاً افرادی که ریتالین را برای بیدار ماندن مصرف می‌کنند، قرص آن را می‌خورند، اما افرادی که دارو را به ‌داخل بینی می‌کشند یا تزریق می‌کنند، برای سرخوشی مصرف می‌کنند.
ریتالین تمایل زیادی به ایجاد وابستگی و مصرف اعتیادگونه دارد که ناشی از شباهت ساختمانی زیاد آن به آمفتامین و کوکایین است. سوء‌مصرف محرک‌ها در دانشجویان بیشتر از جوانان غیردانشجو است. دانشجویان ریتالین را هم برای کمک مطالعه و هم برای بیدار ماندن مصرف می‌کنند.
شایع ترین عوارض مصرف خود سرانه قرص های ریتالین عبارتند از :
·     عصبی شدن و بی خوابی
·     احساس سر درد و سرگیجه
·     تغییرات ضربان قلب و فشار خون
·     خارش و ج.ش های پوست
·     دردهای شکمی ، کاهش وزن و مشکلات معده
·     مصرف دائمی و اعتیاد (وابستگی )
·     بروز حالتهای روان پریشی ( جنون ) و علائم وابستگی به ریتالن
·     بروز افسردگی پس از قطع
عوارض مصرف مقدار زیاد ریتالین :
·     از دست دادن اشتها و سو تغذیه
·     لرزش و پرش عضلات
·     تب ، تشنج و سر درد
·     نا منظم شدن ضربان قلب و تنفس
·     اضطراب و بی قراری
·     تکرار حرکات و اعمال بی هدف
·     بروز حالات سو ظن ، توهم و هذیان
·     احساس حرکت و جنبش حشرات در زیر پوست
·     مرگ ( تاکنون چندین مورد مرگ ناشی از مصرف ریتالین گزلرش شده است )
یکی دیگر از مضرات ریتالین در استفاده طولانی مدت کمبود کلسیم و پوکی استخوان است همچنین ریتالین باعث از بین بردن لیبدو و میل جنسیمی شود .از اثرات بد ان می توان به اب شدن عضلات و کاهش قوای جسمی و ایجاد حالت پارانوئید اشاره کرد .در کسانی که سابقه اسکیزوفرنی دارند احتمال بروز ان بسیار زیاد است و علایم مصرف طولانی مدت ان همانند بیماران اسکیزو فرن است .البته لازم به ذکر است که مصرف این دارو سبب گرایش و افزایش تمایل مصرف کنندگان به استفاده از انواع مواد مخدر می شود .
مدیریت زمان و برنامه ریزی :
آیا میدانید که عمر یک انسان تا رسیدن به 60 سالگی ، چگونه می گذرد ؟
تقریباً
·     25 سال در خواب
·     8 سال در خواندن و یاد گرفتن و یاد دادن
·     6 سال در استراحت
·     7 سال در تعطیلات و تفریح
·     5 سال در حرف زدن و گفتگو با دیگران
·     4 سال در غذا خوردن
·     3 سال در رفت و آمد
وقت ، تنها سرمایه ای است که فقط قابل خرج کردن است نه پس انداز کردن
مدیریت زمان به فرد کمک می کند تا استرس و اضطرابی را که اغلب تجربه می کنند ، کاهش دهد. همچنین توانایی برنامه ریزی ، به دیگران واگذار کردن کارها ، سازمان دهی ، هدایت و کنترل کارها را به فرد می دهد.
مرحله اول به تعیین اهداف زندگی اختصاص دارد .بدین وسیله هر فردی می تواند بداند که زمان روزانه خود را چگونه مدیریت کند تا به این اهداف برسد .
تعیین هدف ، فرایند رسمی برنامه ریزی شخصی است . با هدف گذاری منظم و مداوم به شکل عادتی ، فرد تصمیم می گیرد که می خواهد به چه چیزی برسد و گام های رسیدن به آن اهداف مرحله به مرحله چه هستند .
دانشجو باید بداند که چه زمانی تعیین هدف به بیراهه می رود ؟
هر فردی باید بداند که در حوزه های مختلف زندگی چه اهدافی دارد . پس از تعیین اهداف ، باید فعالیت ها طوری تنظیم شوند که فرد بتواند به این اهداف برسد . با محاسبه ساعات موجود در هفته می بینیم که هر کسی در طی هفته 168 ساعت در اختیار دارد که می تواند برای آن برنامه ریزی کند .
برخی از کارها زمان مشخصی دارند که باید درست در همان زمان انجام شوند ، تمرین مهارت مدیریت زمان را بهتر است با برنامه ریزی هفتگی شروع کرد .بعد از انجام این برنامه ریزی ، فرد باید این برنامه را پیگیری نموده و در طی کار به موانع و مشکلات رخ داده توجه نماید .به این ترتیب لازم است که فرد همواره به موانع و مدیریت زمان خویش توجه داشته و برای برطرف کردن آن موانع تدبیر اندیشی کند .
در کارگاه های مدیریت زمان به این موارد پرداخته می شود :
توجه داشته باشید که مدیریت زمان یک فعالیت کاملاً شخصی است بنابراین فعالیت های این کارگاه همگی به صورت انفرادی طراحی شده اند ولی می توانید از افراد بخواهید که در گروه های کوچک کار کنند و نتایج کار خود را بر روی دیوار کارگاه نصب کنند تا دیگران نیز این فعالیت ها را ببینند .
بدون برنامه ریزی و سازماندهی درست ممکن است کارهایی را انجام بدهیم که نیازی به انجام آنها نباشد و یا کارهایی را که نیاز به انجام آنها داریم را به موقع انجام ندهیم و فرصت ها را از دست بدهیم .
برنامه ریزی یعنی هنر طراحی تعادل بین هدف ها ، فعالیت ها ، افراد و زمان .
یک نکته مهم و اساسی در برنامه ریزی و اجرای برنامه وجود دارد ، و آن این است که برای موفقیت در یک برنامه نیاز به برنامه ریزی درست داریم و هم نیاز به اجرای درست .
در صورتی که برنامه ریزی نابجا باشد ولی آن را بجا اجرا کنیم ، رسیدن به موفقیت با ریسک همراه است و در صورتی که آن را نابجا اجرا کنیم در واقع برای شکست برنامه ریزی کرده ایم . اگر برنامه ریزی بجا باشد ولی آن را بجا اجرا نکنیم فرصت های خوب را از دست می دهیم و در صورتی که آن را بجا اجرا کنیم موفق می شویم .پس به خاطر داشته باشیم که موفقیت یعنی برنامه ریزی بجا و اجرای بجا و شکست یعنی برنامه ریزی و اجرای نابجا.
بدترین نوع هدر دادن وقت این است که کارهایی را که اصلاً نیازی به انجام دادن آنها نیست به بهترین نحو ممکن انجام دهیم بنابراین پیش از انجام هر کاری که برای آن برنامه ریزی کرده اید به یاد انواع کار باشید .
بنابراین سعی کنید برای کاری که فقط از شما ساخته است برنامه ریزی کنید و برای کاری که هم از شما هم از دیگران یا کاری که فقط از دیگران ساخته است ، کاری نداشته باشید و در صورتی که درگیر این جور کارها شدید ، آن را به دیگران واگذار کنید و اگر توانستید بر درستی انجام آن را زیر نظر بگیرید.
اولویت در برنامه ریزی با کارهای مهم غیرفوری است . انجام کارهای مهم و غیر فوری که براساس ارزش های بنیادین ما استوار شده باشند ، لذتی وصف نشدنی در پی خواهد داشت . بنابراین نیاز است که همین امروزدانشجو وقت بگذارد و فهرستی از کارهای مهم و غیر فوری خود تهیه کند و بعد آنها را اولویت بندی نماید.
نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1390/09/30 و ساعت 21:37
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات

 عکس/معاون‌برکنار‌شده‌بانک‌مرکزی‌به‌دنبال‌تاکسی | زنگ تفریح ,

سید علی که مدتی در بانک مرکزی به عنوان یکی از مدیران رده بالای این نهاد پولی فعالیت کرد در تصویر زیر پس از اتمام یکی از نشست های پارلمان بخش خصوصی تهران به دنبال تاکسی است.


نوشته شده توسط یاسین قاسمی در 1390/09/30 و ساعت 21:36
ویرایش شده در - و ساعت -
لینک ثابت | نظرات


-=-=- برای حمایت از سافتستان روی بنر های زیر تنها یك كلیك بكنید -=-=-


    حقوق این سایت محفوظ است و کپی از آن تنها با ذکر نام مجاز می باشد
All Rights Reserved 2005-2011 © http://www.softestan.ir

 Resolution: 1024 * 768


    آدرس:زاهدان - صندوق پستی: 9815648619


منوی اصلی

موضوعات


اخبار اینترنت(1841)
زنگ تفریح(458)
متافیزیك(159)
داستان(209)
دعوتنامه جی میل(1)
اینترنت رایگان(4)
سینما(685)
ترفند یاهو(9)
ترفند(198)
کانال تلویزیون(8)
اینترنت مجانی(1)
اخبار ورزشی(456)
کد جاوا و قالب(25)
بازی(562)
موزیك مجاز(149)
فیلم مجاز(9)
آموزش(139)
کتاب آموزشی(118)
اکانت اینترنت(7)
مزاحم تلفنی(7)
هاست رایگان(3)
اینترنت نامحدود(2)
نرم افزار سیاه(88)
نرم افزار کاربردی(1317)
نرم افزار پرتابل(530)
نرم افزار آنتی ویروس(356)
نرم افزار طراحی لوگو(8)
نرم افزار فشرده ساز(45)
کلیپ و ملودی موبایل(360)
نرم افزار دوربین زنده(13)
آموزش ساخت وبلاگ(3)
نرم افزار رایت و کپی(93)
سیستم عامل ویندوز(89)
سیستم عامل لینوکس(12)
سیستم عامل ویستا(21)
نرم افزار جستجو(5)
نرم افزار تلویزیون و رادیو(37)
نرم افزار دسکتاپ(317)
نرم افزار صدا(132)
نرم افزار تصویر(296)
نرم افزار تلفن(5)
نرم افزار برنامه نویسی(7)
نرم افزار آفیس(28)
نرم افزار سرگرمی(37)
نرم افزار طراحی سایت(16)
نرم افزار مدریت دانلود(118)
نرم افزار گرافیک(367)
نرم افزار مسنجر(65)
نرم افزار مرورگر(52)
نرم افزار فتوشاپ(168)
نرم افزار اینترنت(99)
نرم افزار اتوکد(9)
نرم افزار ایمیل(20)
نرم افزار انیمیشن(50)
آموزش نرم افزار(24)
تماشای تلویزیون(6)
فروشگاه سایت(13)
قرعه کشی(7)
تبلیغات(3)
دامین رایگان(2)
نام و کد شهرهای ایران(1)
بازی پلی استیشن در رایانه(10)
ویژوال بیسیك(3)
هاست و دامین (3)
آشپزخانه سافتستان(101)
مشکل گشا(11)
نام های اصیل ایرانی(1)
دنیای اتومبیل(144)
آموزش رانندگی(21)
بیوگرافی (51)
سیر و سیاحت(18)
ابزار دی وی دی(44)
زیرنویس فیلم(2)
ابزار وب مستر(78)
پرسش و پاسخ(15)
کار و تجارت(61)
راهنمای خودرو(51)
ارسال اس ام اس(3)
جواب مسابقات(308)
گیاه شناسی(35)
سیدی مجانی(2)
گالری عكس(356)
متن قرآن کریم(114)
حمایت از سایت(1)
مقالات سایت (51)
سافتستان در رسانه ها(16)
فناوری اطلاعات و ارتباطات(19)
آموزش زبان انگلیسی(24)
آموزش اچ تی ام ال(41)
پزشکی و سلامت(517)
طالع بینی مصری(12)
طالع بینی و فال(54)
زاهدان(22)
روانشناسی و زناشویی(315)
جن و روح(25)
گفته بزرگان(143)
اس ام اس و عاشقانه(468)
اخبار سایت (45)
مدیر سایت(4)آرشیو


مرداد 1391 (1)
اسفند 1390 (19)
بهمن 1390 (121)
دی 1390 (429)
آذر 1390 (391)
آبان 1390 (339)
مهر 1390 (461)
شهریور 1390 (244)
مرداد 1390 (272)
تیر 1390 (425)
خرداد 1390 (228)
اردیبهشت 1390 (171)
فروردین 1390 (111)
اسفند 1389 (168)
بهمن 1389 (269)
دی 1389 (153)
آذر 1389 (81)
آبان 1389 (115)
مهر 1389 (107)
شهریور 1389 (97)
مرداد 1389 (66)
تیر 1389 (31)
خرداد 1389 (34)
اردیبهشت 1389 (81)
فروردین 1389 (35)
اسفند 1388 (38)
بهمن 1388 (36)
دی 1388 (85)
آذر 1388 (31)
آبان 1388 (39)
مهر 1388 (31)
شهریور 1388 (98)
مرداد 1388 (93)
تیر 1388 (345)
خرداد 1388 (393)
اردیبهشت 1388 (284)
فروردین 1388 (545)
اسفند 1387 (656)
بهمن 1387 (340)
دی 1387 (424)
آذر 1387 (364)
آبان 1387 (356)
مهر 1387 (257)
شهریور 1387 (414)
مرداد 1387 (248)
تیر 1387 (265)
خرداد 1387 (46)
اردیبهشت 1387 (126)
فروردین 1387 (251)
اسفند 1386 (61)
بهمن 1386 (60)
دی 1386 (71)
آذر 1386 (92)
آبان 1386 (101)
مهر 1386 (89)
شهریور 1386 (91)
مرداد 1386 (386)
تیر 1386 (168)
خرداد 1386 (428)
اردیبهشت 1386 (178)لینکستان

لینکدونی


فروش فوق العاده كوله پشتی های آمریكایی آغاز شد - قیمتی باور نكردنی
فروش تعداد محدودی پالتوی آلمانی ، كت گرم و چكمه های جذاب زنانه و مردانه
بهترین و زیباترین هدیه روز زن و روز مادر - محصولاتی باور نكردنی
كسب در آمد راحت و آسوده ... با ضمانت ما میلیونر شوید
فروش پستی زیور آلات و بدلیجات و جواهر آلات
سافتستان 6 ساله شد !
کابوس "هارپ" در ایران تعبیر خواهد شد؟
سافتستان پنج ساله شد
مجموعه كارتونی اگی و سوسكها _ پت و مت _ پلنگ صورتی _ ارزان تر از همه جا
مقاله جن شناسی و ارتباط با جنیان
یادم باشد با صدای یاسین قاسمی داغ داغ داغ
بغض
سایت دوستیابی و همسریابی دلبر
خداحافظی یاسین قاسمی + مناجات + داستان زیبا
بیماران قلبی حتما بخونند...خیلی مهم
فروش مجموعه كتاب های الكترونیكی كامپیوتر فوق العاده كم نظیر
منو شكستن... تكست زیبا از یاسین
سافتستان سه ساله شد...بدو بیا تو جشن و شادی
تماشای بیش از ۲۰۰ دوربین مخفی و زنده در کشورهای مختلف از جمله ایران و اسرائیل
نرم افزار دعاهای ماه مبارک رمضان هدیه سافتستان به تمام مسلمانان
خدمتی دیگر برای کاربران سایت...تشکر از خانوم هما روستا بازیگر معروف سینما
ابزار پخش زنده رادیو و تلویزیون های اینترنتی ایران 15 كیلوبایت!!!
ترفند جدید: پخش بوق اشغال برای مخاطبین سونی اریكسون
آموزش زبان انگلیسی...اگه میخوای انگلیسی یاد بگیری بیا اینجا رایگان رایگان
معرفی نرم افزار سافتستان توسط سایت آمریكایی...افتخاری دیگر برای سافتستان
پولدار شدن واقعی...صد در صد تضمینی و مطمئن کلیک کن دیگه...میلیونر شوید
انتقاد از كانال هامون سیستان و بلوچستان...بسیار مهم
ده میلیون ایمیل تبلیغاتی مخصوص وب مستر ها و فروشندگان و...
Softestan Farsi Game یه بازی ماشینی تقدیم به ایرانی های عزیز از طرف سافتستان
Softestan Portable Collection هدیه سافتستان به تمام کاربران اینترنت
علوم غریبه-متافیزیک-ارواح-ماوراطبیعه-جن
آتش سوزی بزرگ در زیباشهر زاهدان داغ داغ داغ
ترسناک ترین مستند جهان احضار روح و جن
مستند تکان دهنده فقر و فحشا
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم...حامی سایت شوید
طالع بینی مصری...طالع بینی و تحلیل شخصیت بر اساس ماه تولد و دهه
سال ۱۳۸۷ بر تمام شما خوبان مبارک باد
سافتستان در پیام نمای شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران!!!
اسکریپت های زیبا
برای شفای همه بیماران دعا كنیم
سافتستان دو ساله شد!!!
یاسین قاسمی مدیریت سافتستان دانشجو میشود!!! رشته مهندسی کشاورزی
طعم واقعی تجارت الکترونیکی با عضویت رایگان در این سایت
جواب سوالات سایت بزرگ تبیان فقط در این قسمت
آموزش فتوشاپ از مقدماتی تا پیشرفته
دیدن شماره تلفن اشخاص هنگام چت کردن...جدید
عضویت در لاوستان مساوی است با برنده شدن یک جایزه نفیس
مطالب سایت سافتستان در روزنامه ابرار اقتصادی
لیست ده هزار ایمیل ایرانی فقط با ۵۰۰ تومان هات هات هات
زیرنویس فارسی سریال محبوب جواهری در قصر بصورت کاملا رایگان
Links Archive


مطالب گذشته سایت

كتاب رازهای جنسی و زناشویی منتشر شد !
دلبر
تصاویر سحر قریشی در کنار برادرش سپهر قریشی!
سرنوشت اسرارآمیز ۴ دختر بچه ناپدید شده + عکس
هجوم اسرائیلی‌ها برای دیدن جدایی نادر از سیمین + عکس
طنز/سرنوشت كارتونهایی كه دیدیم چی شد؟
یک داستان کوتاه خنده دار اما غمناک
جدایی نادر از سیمین در اسکار تاریخ ساز شد + عکس
4 عکس جدید و متفاوت از الناز شاکردوست
سال ۱۳۹۱ سال نهنگ است +طالع بینی
شباهت دختر بی ادب روسی به پاریس هیلتون! + عکس
عكس/ یک خیابان عجیب در آبادان
چگونه یک تاجر موفق باشیم؟
10 موبایل جالبی که به‌ زودی‌ در بازارخواهید دید! + عکس
تیم ملی بازی باخته را به تساوی کشاند
عکس / اشکان دژاگه و همسرش
صحنه ای که باید از فیلم 'بوسیدن روی ماه' سانسور شود + عکس
آرزو دارید دندانهایتان مثل هالیودی ها سفید، زیبا و درخشان باشد؟
شان استون: آنجلینا جولی زن قدرتمندی است! + تصاویر
مشایی هم تأیید صلاحیت شد
فروشگاه اینترنتی دلبر افتتاح شد
جنجال تازه همسر سارکوزی + عکس
مرگ خواننده هالیوودی جنجالی شد + عکس
گزارشی تکان دهنده از تجاوز به زنان!
اجبار سربازان آمریكایی به نوشیدن خون و دل و روده + عکس
عکس های جدید از نیکول کیدمن در کنار دخترانش
عکس / دار زدن یکی از اشرار در سال 1290
عکس‌ های فرزاد حسنی در برنامه عمو پورنگ
تاثیر پرخاشگری شوهران برروی زنان!
چاق ترین زن در کل تاریخ جهان؛ ۷۲۷ کیلوگرم + عکس


Copyright © 2005-2013 by Yasin Ghasemi. All rights reserved
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic